• vezi mai mult

    CNAS: Vă așteaptă la “Târgul locurilor de muncă”   
    În atenţia plătitorilor de contribuţii la BASS!   
  • Prima   /  Mass-media   /  Noutăţi  /  SPRE ATENŢIA AGENŢILOR ECONOMICI!

    SPRE ATENŢIA AGENŢILOR ECONOMICI!

     13.08.2013    7467 Accesări    

    În vederea achitării în termen şi integral a contribuţiilor de asigurări sociale de stat, precum şi reducerea restanţelor, conform Dispoziţiei Preşedintelui Casei Naţionale de Asigurări Sociale nr.5 din 05.04.2012, specialiştii caselor de asigurări teritoriale şi organele de răspundere, implicate în procesul de acumulare a mijloacelor financiare în bugetul asigurărilor sociale de stat (BASS), au întreprins un şir de măsuri şi acţiuni planificate.

    Cu toate acestea, în urma totalizării datelor, prezentate de către plătitorii de contribuţii la BASS pe parcursul a 6 luni, în sistemul informaţional CNAS a fost înregistrată o restanţă faţă de bugetul asigurărilor sociale de stat în sumă de 960 442,5 mii lei, din care la plata contribuţiilor – de 826 733,1 mii lei.

    În contextul celor expuse mai sus, aducem la cunoştinţă lista restanţierilor cu datorii mai mari de 100 mii lei, formate la situaţia de 01.08.2013.

    Lista plătitorilor de contribuţii la BASS care au format  restanţe mai mari de 100 de mii de lei la situaţia de 01.08.2013 

     
Arrow Prev

             

             

Arrow Next
reset WAY cursor WAY contrast WAY Marire Font WAY Alb negru WAY Linkuri WAY